Shannon Hoon z Blind Melon: rozvíjajúci talent zabil kokaín

Shannon Hoon z Blind Melon: rozvíjajúci talent zabil kokaín

Shannon Hoon bol vychádzajúca hviezda v období grunge, ktorú zabil kokaín skôr, ako sa rozvinul naplno jej talent. Blind Melon bola kultová kapela, ktorej rovnomenný album produkoval Pearl Jam. Nebola to len tak nejaká kapelka. Robili predskokanov napríklad Soundgarden, Ozzymu Osbournovi či Guns`N`Roses. Pre Axla Rosa naspieval Shannon vokály do songov The Garden či Don`t Cry. K tomu sa viaže zábavná historka. Keď sa Hoon objavil aj v klipe, fanúšikovia GNR boli zmätení, čože je to v kapele za nového speváka a či Axl končí?

Album Blind Melon bol komerčne veľmi úspešný. Singel k albumu No Rain prekonal všetky rekordy. Pieseň o dievčatku – outsiderovi, ktorá v kostýme včely tancuje pre nevšímavé publikum, sa veľmi dobre chytila a aj samotný album dosiahol viacnásobnú platinu. Hoon a Blind Melon strávili nasledujúce dva roky na cestách. Sláva stúpla Shannonovi do hlavy a v 1993 ho zavreli za odhaľovanie, keď sa vyzliekol na javisku a močil na fanúšika. So Shannonom to išlo z kopca. V 1994 sa Blind Melon objavil na Woodstocku, kde Hoon, pravdepodobne zdrogovaný z LSD sa objavil na javisku v bielych šatách svojej priateľky. V 1995 Blind Melon vydal ešte jeden album, Soup.

V júli 1995 sa Shannonovi a jeho priateľke narodila dcéra Nico Blue. Pred jej narodením sa Hoon znova vydal na odvykačku. V auguste začali plánovať tour k albumu Soup a Hoon dovolil drogovému poradcovi, aby ho sprevádzal. Poradcovi sa však nepodarilo udržať Hoona čistého a preto ho vyhodili zopár dní pred Hoonovou smrťou.

20. októbra po nevydarenom vystúpení v Houstone sa Hoon pustil do drogovej noci, ktorú neprežil. Keď sa nasledujúce ráno vydal zvukár Hoona zobudiť, našiel ho nereagujúceho. Privolaná záchranka už iba konštatovala smrť. Ako dôvod smrti bolo uvedené predávkovanie kokaínom. Shannon mal iba 28 rokov a celú kariéru pred sebou.

Kapela Blind Melon vydala ešte jeden album – Nico – ako poctu Shannonovi. Všetky výnosy z albumu išli jeho dcére a programu, ktorý pomáhal hudobníkom s drogovými problémami. Kapela síce ešte hrá, ale je to už iba tieň zašlej slávy. Ako povedal DJ Gia DeSantis: “Shannon mal v sebe magnetizmus. Nemohli ste od neho odtrhnúť oči… Kapela vedela, že jej kapitola sa uzavrela Hoonovou smrťou, pretože on bol verejná tvár ich muziky vo videách, najmä v No Rain, videu, ktoré sa dostalo na VH1 Top 100 Hudobných videí všetkých čias.”

Bohužiaľ Shannon Hoon bol povahou závislák. Začínal s trávou a halucinogénnymi hubami, no potom začal s kokaínom, ktorý ho doviedol až na odvykačku v 1995 a koketoval s heroínom. Ako povedal Danny Clinch, fotograf kapely: “Bol to Pán Extrém. Bolo to ako s jeho muzikou, ako na jeho videu, ako s jeho autami – mal sedem áut. Taký emocionálny extrémista ako Shannon, nemyslím, že chcel zomrieť. Mal malé dievča. Bol nadšený zo života. Bol v dobrom stave. Nechcel zomrieť. Povedal mi – mám dieťa, zmenil som sa.” Napriek tomu to jednoducho prehnal s kokaínom a ten ho zabil. Hlúpa smrť mladého talentovaného človeka, ktorý sa zrovna stal otcom. Bohužiaľ aj takúto tvár majú drogy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.