Robbie Williams: drogy, alkohol a depresie

Robbie Williams: drogy, alkohol a depresie

Robert Peter “Robbie” Williams (*1974) je britský spevák, textár a herec. Preslávil sa v rokoch 1990 – 1995 ako člen kultového boybandu Take That, ktorý neskôr opustil, aby sa znova vrátil v rokoch 2009 až 2012. Robbie však okrem Take That naštartoval aj úspešnú sólovú kariéru, porovnateľnú s úspechom Take That. 

Robbie sa v polovici 90tych rokoch jednoducho nepohodol s manažmentom a ostatnými členmi kapely. Burlivák Robbie to riešil po svojom, odišiel a jeho 7 sólových albumov dosiahlo prvú priečku v britskom rebríčku. Je najlepšie predávaným sólovým autorom v UK a najpredávanejší nelatino spevák v Južnej Amerike. Šesť jeho albumov je v prvej stovke najpredávanejších albumov v UK a v 2006 sa dostal do Guinessovej knihy rekordov, pretože predal na svoju tour 1,6 milióna lístkov za jediný deň. Výpočet jeho úspechov je však oveľa dlhší. Má 18 Brit Awards, 8 nemeckých Echo Awards a tri ceny MTV. Od 2004 je v britskej sieni slávy a zvolili ho za Najväčšieho umelca 90tych rokov. Niektoré turistické trasy boli vytvorené kvôli nemu a pomenovali po ňom ulice.

Vyrastal v normálnej rodine. Otec vlastnil pub, neskôr sa stal manažérom futbalového klubu, čo môže byť príčinou Robbieho celoživotnej lásky k futbalu. Chodil na katolícku školu, neskôr do tanečnej školy. Zahrali si vo viacerých školských divadelných hrách. V 1990 prišla sláva.

Prijali ho ako najmladšieho člena do Take That. Jeho matka si prečítala inzerát, že kapela hľadá členov a navrhla mu, aby to Robbie skúsil. Na skúške stretol ďalšieho člena Marka Owena. Väčšinu vecí síce napísal a odspieval Gary Barlow, ale Robbie predsa len spieval vokály v prvých hitoch kapely. Kvôli nezhodám v kapele však čoraz častejšie riešil problémy alkoholom a kokaínom. V novembri 1994 sa takmer predávkoval. Bol nešťastný, pretože jeho hudobné nápady v kapele nebrali vážne. Barlow uviedol, že Robbie jednoducho rezignoval, prestal prinášať nápady, stratil záujem o vystúpenia. Bol agresívny a vynechával skúšky. Preto sa kapela rozhodla, že ho vyhodia a takto mu to aj v 1995 oznámili a v júli ho vyhodili.

Robbie pokračoval v divokom životnom štýle. Paparazzi ho nachytali ako “parí” z členmi Oasis či Georgeom Michaelom. Robbie urobil cover Georgeoveho hitu Freedom a vrátil sa späť na výslnie. Jeho prvý vlastný singel ako sólo speváka dosiahol číslo 2 v britskom rebríčku a album Life Thru a Lens bol brutálny úspech. Všetci si pamätajú hit Angels, ktorý sa stal Robbieho najpredávanejším singlom vôbec. Robbie však pokračoval. Albumy ako I`ve Been Expecting You či Sing When You`re Winning zožali výrazné úspechy a Robbie si následne dovolil úlet v albume Swing When You`re Winning, kde sa vrátil do dôb swingu a vzdal hold svojej celoživotnej láske Frankovi Sinatrovi. S Nicole Kidman naspievali úspešný hit Somethin` Stupid, s ktorým Robbie hviezdil ako číslo 1 v britskom rebríčku. Robbie je obľúbený v UK doteraz, hoci úspechy z Take That či začiatkoch sólovej kariéry sotva zopakuje.

Skalní fanúšikovia vedia, že Robbie celý život zápasí s depresiami, obezitou, pocitmi menejcennosti, alkoholizmom a drogami.  Vďaka kamarátovi Eltonovi Johnovi sa Robbie ocitol dokonca na klinike, kde mu pomáhali v boji proti drogám, ktoré začal brať kvôli depresii v Take That. Robbie zápasil tiež s letargiou, ktorá bola spôsobená hormonálnou nerovnováhou.

Robbie mal s drogami skutočne vážne problémy V 2007 sa dostal na kliniku po tom, čo bral speed, heroín, kokaín a také množstvá liekov na predpis, ktoré ho mohli poľahky zabiť. Tento problém zďaleka nie je vyriešený. V súčasnosti priznáva, že hoci už nemá chuť na alkohol či kokaín, stále ho to ťahá k extáze. Robbie tiež priznal, že bol iba “24 hodín od smrti”.  Robbie často miešal rôzne lieky na predpis a ako hovorí: “Môžete urobiť všetko, aby ste tieto lieky vyvážili jeden voči druhému, ale nikdy sa vám to nepodarí. Je to Americká závislosť. Lieky na predpis. Nebolo to najlepšie obdobie môjho života. Vidíte Annu Nicole Smith – zomrela na predávkovanie liekmi. Michael Jackson zomrel na predávkovanie liekmi. A Heath Ledger. Môžem povedať, že to veľmi dobre poznám.”

Drogový problém u Robbieho je dlhodobá, dá sa povedať až celoživotná záležitosť. Začal s nim skoro. “Keď som začal chodiť do klubov v 16tich, brali sme LSD a speed. Potom sme prešli na kokaín. Pred LSD heroín. Vyskúšal som to. V 19tich som išiel na ceny MTV a zobral som Efedrín a kokaín.”

Robbie priznáva, že jeho skúsenosti s alkoholom, drogami a depresiou ho takmer zabili. Môže ďakovať Bohu, že sa z toho dostal. Ako hovorí: “Depresia a úzkosť ešte neexistovali, keď som s nimi bojoval – vďakabohu, že žijeme v nových časoch, keď sa o tom hovorí. Už to nie je také “posrané”. Cítil som sa stále izolovanejší pretože mi jednoducho povedali, že sa s tým mám vyrovnať. Nevedel som, čo to je a tak som naskočil na horskú dráhu drog a alkoholu.”

Robbie prežil búrlivý život plný sexu, drog a alkoholu. Snáď sa na staršie kolená  (predsa len už má 42) znormálnil.  Vyskúšal viaceré polohy, napísal knihu, účinkuje v rádiu. Jeho bohatstvo sa v 2011 odhadovalo na 90 miliónov libier. Účastní sa charitatívnych projektov. Má za sebou toľko úspechov, že má nárok na pokojný život plný radosti. Robbie, drž sa, nech ťa už tvoji démoni neprenasledujú.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.