Miley Cyrus: detský idol v boji s dospelosťou

Miley Cyrus: detský idol v boji s dospelosťou

Miley Ray Cyrus (*1992) je americká speváčka, skladateľka a herečka. Narodila sa v Tennessee a prakticky od detstva sa hýbe na striebornom plátne. Stala sa slávnou vďaka sérii o Hannah Montana, pričom vlnu popularity, podobne ako iné hviezdičky z dielne Disney, využila na rozšírenie svojho záberu. Pustila sa do spievania a jej prvotina, album Meet Miley Cyrus obdržal trojnásobnú platinu. Miley sa stala idolom dievčat v puberte. Keďže dnes marketing vládne svetu a produkcia sa snaží z každého úspešnejšieho filmu vytrieskať maximum, Miley/Hannah ste mohli okrem telky vidieť v časopisoch, kúpiť si ju na školskej taške či peračníku. Jej nálepky trčali v každom hračkárstve. 

Problémom detských hviezd je, že starnú. Videli sme to na Macaulayovi Culkinovi, slávnom Kevinovi zo Sám doma. Vek sa zastaviť nedá a tak malý Kevin dospieval a prestával byť tým malým ľúbezným blonďatým modrookým chlapčekom s jamkami na lícach. Podobne aj Miley starne. Hviezdičkám pomôže, ak opustia svoj detský imidž a prekvapia niečím iným. Miley to však bohužiaľ uchopila za špatný koniec. Dala si ostrihať vlasy a doslova sa zbláznila. Z milučkého dievčatka sa stala plnohodnotnou rebelkou. Tento krok bol logický, pretože jej finálny soundtrack z Hannah Montany bol komerčný prepadák.

Miley vsadila na osvedčené ingrediencie, ktoré smerujú na najnižšie ľudské pudy. Začala sa objavovať viac vyzlečená než oblečená. Na javisku predvádza tzv. twerking (zbesilé natriasanie zadkom) a tanec pri tyči. Bozkávala sa s dievčatami. Správala sa tak vulgárne, že ju odsúdili aj otrlé médiá. Po vzore Lady Gaga začala experimentovať aj s bláznivými kostýmami, ale po svojom. Na Milky Milky Milk Tour v 2015 si obliekla falošné prsia a penis. Zahrala sa tiež na Moniku Lewinsky, ako fajčí Billovi Clintonovi. Chytá sa za rozkrok podobne ako svojho času Michael Jackson.

V USA si človek nemôže byť istý tým, čo je klasická ľudská blbosť či nevybúrenosť a čo je marketingový zámer. Verejný image Miley Cyrus môže byť prešpekulovaný marketingový ťah ľudí stojacich v pozadí. Problémom však je, ak hviezdička začne veriť tomu, čo o nej marketéri a PR experti v pozadí šíria. Tak ako Sid Vicious uveril image, ktorý mu vybudovali, tak aj Miley sa začala stotožňovať so svojím verejným obrazom. Miley otvorene hovorí o experimentovaní s drogami. Nafotili ju, ako pracuje na počítači a v pozadí je hŕba trávy a biely prášok so zrolovanými bankovkami. Miley sa nijako netají, že skúšala v minulosti trávu a extázu. Hovorí, že “sú to drogy šťastia, sociálne drogy. Nútia ťa, aby si bol s priateľmi.”

Experimenty nekončia pri drogách. Miley skúša partnerov (chodila aj so synom Arnolda Schwarzeneggera Patrickom), aktuálne chodí s Liamom Hemsworthom (aj keď u týchto hviezdičiek to chodí tak rýchlo, že možno aj táto informácia je už neaktuálna). Verejne vyhlasuje, že “tráva je najlepšia droga na svete. Keď som ju fajčila s peyotlom, videla som vlka vyjúceho na mesiac. Hollywood je mesto kokaínu, ale tráva je oveľa lepšia. Tiež molly (MDMA alebo extáza). Sú to šťastné drogy – sociálne drogy.” Miley tvrdí, že nemá rada kokaín, lebo je temný a hrubý. Tvrdí: “Je to ako, čo si z 90tych rokov? Grrrr”.  Toto sú múdrosti dospievajúceho decka, ktoré je bohužiaľ verejnou osobnosťou a nanešťastie je idolom mnohých mladých ľudí. Je to hrozné…

Miley pravidelne hulí na scéene. Vadí to ľuďom okolo nej, napríklad Dolly Parton (hviezda country z USA, ktorá je zhodou okolností jej stará mama), ktorí na ňu tlačia, aby vyhľadala pomoc.  Keď Miley nafotili s ihlou v predlaktí, tvrdila, že sú to iba vitamíny. Priložila ďalšiu “múdrosť”: “Myslím, že alkohol je oveľa nebezpečnejší ako marihuana – ľudia sú vytočení, keď to tvrdím, ale mne je to jedno. Videla som veľa ľudí padať v špirále nadol kvôli alkoholu ale nikdy som to nevidela u trávy. Nie je nelegálna a je oveľa viac nebezpečnejších vecí. Je legálna v Kalifornii, takže som šťastná, že tu žijem, na mieste, kde môžete byť tým, čím chcete.”

Uvidíme, ako Miley skončí. Už má skúsenosti aj s negatívnymi následkami. Keď posledne skúšala niečo nové, zle to skončilo. “Môj kamarát mi povedal, že mám obliznúť “banánového slimáka”, a potom jej fakt bolo zle. Opuchol jej jazyk tak, že jej vyliezol z úst a musela brať antibiotiká a steroidy v injekciách celý týždeň” povedal jej blízky priateľ. Na tráve “fičí” fakt intenzívne – zapaľuje si jointy jeden od druhého. Vystatovala sa, že “robí” tiež halucinogénne huby a raz frčala na kokaíne štyri hodiny v kuse. Mnoho jej priateľov má obavu, že to zle skončí.

Miley je mladá a je možné, že dostane rozum. Prípadne prestane byť zaujímavá pre marketingový biznis za ňou a odkopnú ju, čím prestanú živiť jej imidž hviezdy, ktorá môže všetko. Kvôli láske s Liamom Hemsworthom vraj prestala s trávou a chce byť čistou. Tiež to vraj robí kvôli tomu, že chce byť dobrou herečkou a drogy jej škodia. Púšťa sa do projektov ako The Voice, ktoré ju vyťažujú. Vyzerá, že Miley dostáva rozum. Uvidíme. Bola by škoda talentovanej mladej umelkyne, pretože hrať vie a spievať tiež. Spievať však vedela aj Amy Winehouse

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.