Mark Wahlberg: rapper, herec, producent, model, bitkár a narkoman

Mark Wahlberg: rapper, herec, producent, model, bitkár a narkoman

Mark Robert Michael Wahlberg (*1971) je známa a úspešná hollywoodska osôbka. Jeho starší brat Donnie bol členom superúspešného boybandu New Kids On The Block. Bolo viac než jasné, že aj mladý Mark to vyskúša v hudobnej brandži a založil si kapelu Marky Mark and the Funky Bunch s ktorou vydal dva albumy. Chalanisko sa vtedy v Brave chvastal, že každé ráno prepláva 50 krát bazén a asi veľmi neklamal, pretože postavu mal parádnu. Dotiahol to až k reklame s Kate Moss na rifle Calvin Klein. No roky utekali a Marka to ťahalo do vážnejších sfér. Pustil sa do herectva a aj v tejto oblasti bol superúspešný. Typovo je to tvrdý chlapík, preto často hráva vojakov. Mohli sme ho vidieť v snímke Na život a na smrť – v origináli Lone Survivor, či ako zlodeja v Krádeži po taliansky – The Italian Job, kde si zahral s krásnou Charlize Theron. Tiež sme ho mohli vidieť v TV vo filme Ostreľovač, kde si zahral bývalého snipera. Za úlohu vo filme The Departed získal nomináciu na Oscara, ďalšiu dostal za úlohu v biografickej dráme zo športového prostredia The Fighter. Mark sa vie v hereckej brandži dobre obracať, takže si vyskúšal aj pozíciu výkonného producenta pre HBO. V 2010 dostal svoju hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Spolupracuje s takými režisérskymi esami ako Martin Scorsesse či Michael Bay.

Pritom Mark bol všetko len nie zlaté a dobré dieťa. Pochádzal z rozvedenej rodiny a strednú školu dokončil až v 2013 ako 42 ročný. Jeho dospievanie nebolo vôbec radostné a ideálne. Bol najmladší z 9 detí a všetci žili v trojizbovom byte. Už v 13 rokoch bol závislý na kokaíne a iných látkach. Táto závislosť iba povzbudzovala jeho násilnícku povahu. V 15 bolo proti Markovi vznesené obvinenie, pretože hádzal kamene a vykrikoval rasistické heslá na černošské deti. V 16 zasa zmlátil Vietnamca po hlave drevenou palicou, až tento upadol do bezvedomia. Mark po ňom navyše vykrikoval, že je to “vietnamské zasrané hovno”. V ten istý deň napadol druhého človeka a keď polícia chcela urobiť rekonštrukciu prípadu – toho prvého – Mark vyhlásil: “Nemusíte ho priviesť aby ma identifikoval. Poviem vám, že to je ten hajzel ktorému som rozbil hlavu”. Mark bol členom gangu. Dokonca aj on bol pôvodne členom NKOTB, no stratil záujem práve kvôli tomu, že radšej s gangom brázdil ulice. Bolo to tesne predtým, než New Kids On The Block získali celosvetovú slávu.

Mark vďaka drogám, prostrediu a povahe mal viac než 20-krát opletačky s políciou. Zlomil čeľusť vrátnikovi. Bolo to jasné nevyprovokované konanie, keď ho zlomyseľne opakovane mlátil, zatiaľ čo ho jeho parťák držal na zemi. Za svoje činy si však vyslúžil obvinenie z pokusu o vraždu a keďže mal v tom čase takmer 17 rokov, bol súdený ako dospelý. Posedel si vo väzení, ktoré ho však napravilo. Ako hovorí: “Urobil som veľa vecí, ktoré ľutujem a za ktoré som zaplatil.” Dlho ho však jeho hriechy trápili. Ako tvrdí: “Musíš ísť a poprosiť o odpustenie a to sa nestalo kým som skutočne nezačal sekať dobrotu a správne veci. Až potom som cítil, že tá vina pomaly odchádza. Potom prestaneš mať problém ísť spať. Cítim sa dobre, keď ráno vstanem.”

Nakoniec sa Mark vo väzení závislosti na drogách zbavil. Rozhodol sa opustiť gang, čo viedlo k vážnym bitkám s jeho členmi. No Mark sa musel zbaviť týchto vplyvov. Ako povedal: “Keď začal ten život kriminálnika, stále som mal v hlave hlas, že skončím v base. Moji traja bratia boli v base. Moja sestra tam bola tak často, že som to prestal rátať. A nakoniec som tam bol aj ja, zavretý s takými chalanmi, ako som vždy chcel byť aj ja. Takže teraz som si “zaslúžil svoje krídla” a bol som ako oni. Ale uvedomil som si, že to nie je to, čo som chcel. A skončil som na najhoršom mieste, ako som si vedel predstaviť. Už nikdy som sa tam nechcel vrátiť. Musel som sa naučiť, ako ostať normálny.”

Dnes Mark žije vo vzťahu s modelkou Rheou Durham, s ktorou má štyri deti. Je úspešný herec, založil charitatívnu organizáciu a má reťazec reštaurácii. No všetko mohlo byť inak. Mark mal našliapnuté na kariéru bitkára, podvodníka a narkomana.  U Marka drogy vyvolávali agresivitu takého rozsahu, že bol schopný zabiť človeka. Našťastie malo u neho väzenie skutočne nápravný účinok a Mark sa pozbieral. Urobil sa drogami a násilím hrubú čiaru. Našťastie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.