Legendárni hudobníci, ktorí striktne odmietajú drogy

Legendárni hudobníci, ktorí striktne odmietajú drogy

Mnoho týždňov vám približujeme zložité osudy známych ľudí, väčšinou umelcov z hudobnej brandže, ktorí zápasili s drogovou závislosťou. Mnohí svoj boj prehrali, mnohí majú pokazený život. No aj medzi hudobníkmi sa nájde zopár bielych vrán, ktorí, hoci by ste to do nich nikdy nepovedali, sú čistí a drogy striktne celý život odmietajú. Prinášame vám zopár príkladov, ktoré fakt stoja za to.

Angus Young z AC/DC

V kapele bol Bon Scott známy ako alkoholik. Nakoniec ho alkohol aj zabil. No Angus, to je iná liga. Hoci na koncertoch vypaľuje brutálne sóla na gitare a poskakuje v školskej uniforme, v reáli sa stráni akýchkoľvek drog či alkoholu. Namiesto toho je známy tým, že vždy popíja veľký pohár čokoládového mlieka alebo kávu. Hoci je silný fajčiar, nikotín asi ostane jeho jedinou závislosťou. Jeho prístup je o to jedinečnejší, že funguje v prostredí, kde je bez drog či alkoholu skutočnou bielou vranou.

Ian Anderson z Jethro Tull

Jethro Tull je skutočnou legendou a Ian Anderson, nezameniteľný líder s flautou, je jedným z velikánov rockovej muziky. Kapela je tu od 1967 a má za sebou mnoho úspechov, predaných 60 miliónov albumov na celom svete a Rolling Stone ich označil za jednu z “komerčne najúspešnejších excentrických rockových kapiel.” Napriek tomu je Ian celý život proti drogám. Dokonca odmietol hrať na Woodstocku. Opýtal sa manažéra: “Bude tam veľa nahých slečien? A budú sa tam brať drogy a piť veľa piva a blázniť sa v blate?” On odpovedal: “Oh, áno.” a Ian zabil: “Jasné. Tak potom tam nechcem ísť.”

Bruce Springsteen

Tento pán má za sebou legendárne hity, je v Rockandrolovej sieni slávy a jeden z najpredávanejších umelcov všetkých čias. Má na konte 20 Cien Grammy. Napriek tomu Bruce nikdy nebral drogy. Ako sa vyjadril Steven Van Zandt: “Bruce Springsteen je žijúcim príkladom čo sa stane, keď nikdy nebudete brať drogy.” Bruce žije zdravo, nepije, správne sa stravuje a športuje vo fitku.

Gene Simmons z Kiss

Gene nikdy nebral drogy ani sa neopil. Tiež hovorí, že to je tajomstvo, prečo zvládne odohrať show s 25 kilami na sebe – toľko váži kostým a gitara. Dôvod, prečo nikdy nebral drogy, je zaujímavý a dojímavý zároveň. Jeho matka prežila nacistický koncentračný tábor. A ako Gene hovorí: “Nikdy som nebol opitý ani zdrogovaný. Som jediné dieťa mojej matky. Som si vedomý, že nemám právo ublížiť jej. Život jej ublížil dosť.” Tiež hovorí: “Doslovne nikdy nepijem. Súkromne ani verejne. Jednoducho nemám rád chuť či zápach čohokoľvek, čo má v sebe alkohol… nikdy som si nedal viac ako dúšok čohokoľvek s alkoholom a vždy som to nenávidel. Pripijem si vždy iba preto, aby som nekazil spoločnosť a to je všetko.”

Takychto pripadov je viac. Zack de la Rocha z Rage Against The Machine patril tiez k tzv. straight edge punkovej scéne a tvrdo odsudzoval drogy. Proti drogám je tiež Morrisey či bol legendárny Frank Zappa. Písali sme o Jonovi Bon Jovim. A takýchto prípadov je oveľa viac, len sa o nich tak nepíše, lebo dobrý a správny život netvorí bombastické novinové titulky. Tieto legendy však dokazujú, že aj bez drog sa dá robiť skvelá muzika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.