Jennifer Lopez: nikdy som nebrala drogy

Jennifer Lopez: nikdy som nebrala drogy

Jennifer Lynn Lopez (*1969) je americká speváčka, herečka a producentka. Pôvodne začínala ako tanečníčka, no vypracovala sa. V 1993 začala s herectvom. V 1997 získava prvú hlavnú úlohu vo filme Selena a získava za ňu nomináciu na Zlatý Glóbus. Jennifer je vôbec prvá latino herečka, ktorej honorár za film presiahol 1 milión dolárov. Dnes patrí medzi najlepšie platené latino herečky v Hollywoode. V 1999 sa vydala do hudobnej brandže a vydala prvý album. Bola prvou, ktorá pretlačila Latino pop do americkej hudby. Jenny je ženou rekordov. Keď vydala svoj druhý štúdiový album J.Lo a vyšla na trh romantická komédia Wedding Planner, Jennifer sa oficiálne stala prvou ženou, ktorá mala na prvej priečke v hitparáde hudobný album a tiež film. J Lo sa nevyhýbali ani krízy. Keď si zahrala v 2003 vo filme Gigli, ktorý bol prepadákom, otriasla sa a prišli ďalšie komerčné hity. Objavila sa aj ako porotkyňa v American Idol, zahrala si v sérii Shades of Blue a začala s vlastnou šou. Produkovala a účinkovala ako porotkyňa v projekte World of Dance.

Jennifer Lopez je superúspešná žena. Jej filmy zarobili viac než 2,9 miliardy dolárov a predaj jej hudby sa odhaduje na 80 miliónov nahrávok. Jednoznačne je najvplyvnejšou latino umelkyňou v USA. V 2012 ju Forbes zaradil na prvú priečku ako najvplyvnejšiu celebritu sveta a zároveň 38. najvplyvnejšiu ženu sveta. Jej song On the Floor je jeden z najpredávanejších singlov všetkých čias. Za svoj prínos v hudobnej oblasti má hviezdu na chodníku slávy v Hollywoode, má Billboard Icon Award a Michael Jackson Video Vanguard Award. Je tiež úspešnou biznismenkou. Predáva vlastnú sériu oblečenia, vôní, angažuje sa v produkcii či charite. Pritom J Lo nevyšla so žiadnych bohatých pomerov a už vôbec nebola predurčená na nejakú skvelú kariéru. Narodila sa v New Yorku – v Bronxe – portorickým rodičom. Boli relatívne chudobnou rodinou a medzi ich najväčšie úspechy patrilo, keď sa rodičom podarilo naškriabať peniaze na jednoposchodový dom. Boli to však rozumní ľudia, ktorým záležalo na dcérinej budúcnosti. Neustále zdôrazňovali úlohu pracovnej etiky a dôležitosť, aby malá Jennifer hovorila plynulo po anglicky. Jenny bola vychovávaná v katolíckych školách, excelovala v gymnastike a atletike. Už koncom strednej navštevovala kastingy a snažila sa uchmatnúť aspoň malé roly. Túžila po hviezdnej filmovej dráhe, pričom sa rozhádzala s rodičmi, ktorí tvrdili, že žiadny latino umelec nebol nikdy úspešný. V 1991 sa dostala ako tanečníčka k New Kids On the Block. Následne získala prvú úspešnú úlohu v televíznom programe In Living Color, pričom sa dostala do finále z 2000 uchádzačov. Dostala sa tak medzi elitu.

Nemá zmysel písať o všetkých Jenniferiných úspechoch. Vydalo by to na celú knihu. Táto baba vždy presne vedela čo chce a neváhala tvrdo pracovať, až kým svoj cieľ nedosiahla. Dnes sa zase všetci divia nad jej dokonalou postavou a mladistvým výzorom. No niet sa čo diviť. O Jennifer ste nepočuli v súvislosti so žiadnym excesom či škandálom. J Lo cvičí. Ako hovorí: “Som na 100 percent presvedčená, že cvičenie ma robí tak šťastnou. Tanec bol vždy veľkou častou môjho života a nájsť si čas, aby som pohla zadkom a niečo robila, čo je pre mňa dobré, je kľúč k môjmu šťastiu… Niekedy, keď prídem domov a necítim sa zrovna skvelo, idem do fitka. Potom prídem domov, dám si sprchu, oblečiem si super oblečenie, nejaký mejkap, vlasy do copu a cítim sa naštartovaná a super. Myslím si, že z nejakého dôvodu, keď ste sami sebou, ľudia sú skutočne prekvapení. Je to inšpirujúce pre ženy s deťmi, aby sa o seba starali a boli sexy.”

Jenny tiež zo svojho života vytesnila všetky návykové látky. Ako hovorí: “Nepijem, nemám rada tú chuť a nikdy som nebrala drogy.” To je dosť neuveriteľné, keďže vyrastala v Bronxe, kde sa to drogami a kriminalitou hemží. No Jenny je z iného cesta. Dokonca nepije ani kávu. Verí tomu, čo počúvala ako mladá: “Kým máš tak 25 až 30, máš tvár, ktorú ti dal boh. Potom ju máš takú, akú si zaslúžiš. Preto som si stále myslela, je lepšie byť dobrá.” Jennifer je ukážkou zdravého životného štýlu. Dodržiava striktnú diétu. Raňajky má z vločiek s vodou alebo mliekom s quinoou, čo majú iba 90 kalórii. Do obeda hladuje. Obed je zelenina a lososový šalát, často s brokolicou, cukinou a trochou vínneho octu. Večera je o 6:30, ryža a fazuľa, často ako správna Portoričanka s kuracím či bravčovým mäsom. Navyše je Jennifer neustále pozitívna. Keď je unavená a nechce sa jej tancovať, hovorí: “Keď prídu takéto dni, skutočne sa snažím myslieť pozitívne. Robím veľa pozitívnych afirmácii o dobrom zdraví a pozitívnom myslení, aby som nastavila správne svoju myseľ a ducha, takže zvládnem všetko, čo príde.”

Jennifer Lopez je symbolom úspechu. Podobne ako Madonna, ani ona nemá čas na drogy či alkohol. Má svoj život pevne v rukách. Verí, že od boha dostala jedno telo, o ktoré sa treba starať a snaží sa nielen telesne byť fit, ale mať upratanú aj myseľ. Všetci tvrdia, že J Lo je krásna, že porazil starnutie a podobné novinárske lichôtky. No ona hovorí: “Cítiť sa skvele je o prístupe. My všetci by sme mali hľadať tie krásne veci na sebe, ktoré milujeme, bez ohľadu na to, aby sme sa s niekym porovnávali.” Skutočne, keby raz založili univerzitu zdravého životného štýlu, Jennifer Lopez by tam mohla byť profesorkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.