Demi Lovato: keď teenager neunesie slávu - Update 2018

Demi Lovato: keď teenager neunesie slávu - Update 2018

Demetria Devonne (Demi) Lovato (* 1992) je americká speváčka, pesničkárka a herečka. Pôvodne začínala v detskom programe Barney a priatelia. Disney hviezdička, ktorá celosvetovú slávu našla po natočení filmu Camp Rock s ďalšou detskou kapelou Jonas Brothers. Jej debutový singel This is Me sa umiestnil na 9. mieste v rebríčku Billboard Hot 100. Celosvetový úspech Camp Rock jej otvoril dvere do veľkého sveta. Jej debutový album Don`t Forget sa umiestnil na priečke č. 2 v Billboard 200 v USA. Samozrejme, producenti cítili, že z Camp Rock sa dajú vytrieskať ďalšie peniaze a natočili Camp Rock 2: The Final Jam. Stres, neustály tlak zo všetkých strán a samozrejme príliš rýchla sláva viedla k tomu, že sa Demi zosypala. O tom však neskôr. Demi vydala 5 albumov, zahrala si v ďalšom kultovom seriáli Glee, vydala autobiografiu a účinkovala tiež v celosvetovo slávnej reality show X faktor ako porotca a mentor. Demi je úspešná v hudbe pre mladých. Získala MTV Video Music Award, 13 Teen Choice Award, nomináciu na Gramy a dokonca Latin American Music Award. Časopis Maxim ju zaradil na 26. miesto v rebríčku Hot 100. Angažuje sa tiež v charite a pomáha mladým s problémami s mentálnym zdravím.

Demi sa narodila v Novom Mexiku do rodiny inžiniera a muzikanta a roztlieskavačky. Rodičia sa rozviedli, keď mala 2 roky. Už od malička začala s účinkovaním v televízii a budovala si tanečnú a hereckú kariéru. No už v škole prišli problémmy. Bola šikanovaná, dokonca tak veľmi, že požiadala o možnosť učiť sa doma. V 2007 a 2008 prišiel Camp Rock a obrovská zmena v jej živote. Celosvetová sláva viedla k obrovským psychickým problémom. Demi trpela depresiami, poruchami príjmu potravy, sebapoškodzovaním. Spolu so šikanou, ktorá sa jej dostávala ešte počas školy, prišlo aj na horšie veci – drogy. Demi si vybudovala silnú závislosť na kokaíne a alkohole. V 2011 nastúpila na odvykačku a priznala bulímiu. Ako hovorila, “naordinovala” si drogy a alkohol “ako veľa teenagerov aby otupila bolesť.” Demi sa skutočne nervovo zosypala a diagnostikovali jej bipolárnu poruchu osobnosti.

Demi neskôr otvorene hovorila a písala o svojich problémoch. Je to veľmi inšpiratívne a hlavne poučné pre rodičov. Napríklad Demi tvrdila, že “mohla som prepašovať drogy kam som potrebovala. Nevydržala som bez kokaínu ani pol hodinu a nosila som ho dokonca do lietadiel. Vlastne som ho tam prepašovala a iba som čakala, než všetci v prvej triede zaspali a dala som si lajnu priamo tam. Vytratila som sa na záchody a dala som si.” 

Demi veľmi ťažko akceptovala pomoc od druhých. Ako hovorí: “Bolo to veľmi ťažké keď ste s niekým, kto je čistý, niekým, kto na vás dozerá 24 hodín každý deň. Napriek tomu som to bola schopná skrývať aj pred ním.”  Demi dosiahla svoje dno v 19. “Išla som na letisko a mala som fľašku od Sprite naplnenú vodkou. Bolo iba 9 hodín ráno a ja som zvracala v aute. Potrebovala som sa dostať spať do L.A. do “triezveho domu” kde som bývala. Mala sm pomoc celého sveta, ale som ju nechcela.” Uvedomila si však, že musí niečo robiť. “Mysím, že v 19. som mala taký moment ako bože, takto sa správa alkoholik. Už nie som decko a rebel a nebaví ma to, som jeden z tých ľudí… Musím sa dať dokopy.”

Pritom Demine problémy začali oveľa skôr. “Bolo to tu vždy, keď som hrala a mala som 8 alebo 9 rokov. Začala som sa prejedať, mimovoľne prejedať. Upiekla som si koláče a zjedla celý plech. Z toho som prešla na nenávisť k vlastnému telu. Začla som hladovať a zvracať a bol  to taký bláznivý boj vo mne. Bolo to skutočne ťažké. Zvracala som napríklad krv a vtedy som si uvedomila, ze ak s tým neprestanem, umriem.”

Aj Diana, Demina matka priznáva, že niektoré dcérine problémy sú aj jej problémami. Aj ona trpela depresiami a poruchami príjmu potravy. Spoločne však vyhľadali pomoc a spoločne  sú dnes silnejšie než kedykoľvek predtým. Demi o svojej matke hovorí: ” Som na ňu tak pyšná, tesí ma to. Veľmi ju milujem.” Demi vydala svoju autobiografiu Staying Strong. 365 Days a Year, v ktorej popisuje svoje “vnútorné boje so závislosťou a depresiou, príčom sa snaží nájsť iba samú seba a šťastie.”

Vyzerá, že Demi veľmi rýchlo dospela a urobila za minulosťou hrubú čiaru. Je to asi osud týchto Disney hviezdičiek. Aj Miley Cyrus si prešla závislosťou v mladom veku a dnes sa konečne správa ako dáma, primerane veku. Aj Demi asi už našla samu seba a pokoj v živote.  Demi je pri tom všetkom veľmi talentovaná speváčka, lyrický soprán s rozsahom vyše 4 oktáv. Pravdou je, že technicky bola lepšou speváčkou než celý Jonas Brothers. Bola by škoda, keby takýto talent zničili drogy.

Update 2018: Demi Lovato sa opäť predávkovala, tentokrát fentanylom

Tak Demi Lovato sa podľa najnovších informácií nedokázala zbaviť svojich démonov. V júli 2018 sa opäť predávkovala, tentokrát údajne zmesou oxykodónufentanylom, čo je svinstvo silnejšie než heroín (na predávkovanie fentanylom zomrel spevák Prince).  Pritom to vyzeralo veľmi nádejne. Keď v 2011 opúšťala po troch mesiacoch odvykačku,  všetko sa zdalo byť na dobrej ceste. Objavili nej nediagnostikovanú poruchu príjmu potravy a tiež bipolárnu poruchu. Navonok všetko vyzeralo, že toto je príčina jej problémov. Síce začala s alkoholom ako teenagerka a kokaínom v 17. rokoch, ale vyzeralo, že Demi našla príčiny a môže ich odstrániť. Začala sa zbavovať toxických priateľstiev, vyvarovala sa nočných party. Dokonca bola spolumajiteľkou centra pre wellness a liečbu závislosti. 

 

Potom však prišla tour Tell Me You Love Me, pričom všetko bežalo podľa plánu, Demi poctivo vystupovala. Dva dni pred svojou hospitalizáciou mala veľký koncert v Kalifornii, no nakoniec skončila v nemocnici v Los Angeles.  Ako sa vyjadril jej priateľ: “Demi v poslednom čase chcela byť sociálnejšia a otvorenejšia a preto sa v súkromí zúčastňovala viacerých party s priateľmi.” Na jej vystupovanie to zo začiatku nemalo vplyv. No keď 22. júla zmrvila slová svojej piesne Sober, publiku zahlásila: “Do riti, zabudla som slová!” V zákulisí začalo byť zrejmé, že Demi, aby sa udržala v obrátkach, opäť začala siahať po alkohole a drogách. Jej priateľ povedal: “Začala ich vo veľkom brať a jej priatelia sa začali obávať, že sa toto stane.” Začali ju tlačiť, nech to Demi začne riešiť. Jej známy povedal: “Každý ju nútil, nech vyhľadá pomoc svojho kouča a znova ide na odvykačku, ale Demi si myslela, že to dokáže zvládnuť sama.” Tiež sa objavil starý známy problém, že začala chodiť von so zlými ľuďmi, ktorí jej, bývalej alkoholičke, v pohode objednávali drinky. Vypomstilo sa jej to a výsledok bol telefonát na záchranku. 

Takže čo to znamená pre Demi? Ďalšia odvykačka, ďalšia práca s psychológmi, opäť každodenný boj abstinujúceho alkoholika a narkomana. Už nikdy si nemôže byť istá, že drogám neprepadne. Ako však povedal jej známy: “Toto bolo pre ňu jedno veľké haló, zobuď sa. Demi nechce umrieť a je veľmi šťastná, že je nažive.” A samotná Demi povedala pre E! News: “Nebudem dokonalá. Ale… ak zvládnem prežiť každý deň, to bude to jediné, o čo mi pôjde.”

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.