David Hasselhoff: plavčík alkoholik

David Hasselhoff: plavčík alkoholik

David Hasselhoff (*1952), alebo skrátene The Hoff, je úspešný americký herec, spevák, producent a biznisman. Začínal síce v seriáli Mladí a nepokojní, ale prvé skutočné úspechy prišli, keď si zahral Michaela Knighta v Knight Rider. Každý mladý teenager chcel byť ako on. V hovoriacom aute, bojovník proti nespravodlivosti. David mal jednoducho šťastie, že mal dobrý nos na úspešné projekty a podarilo sa mu hrať v seriáloch, ktoré mu vyniesli celosvetovú slávu. 

David sa narodil v Marylande do bežnej americkej rodiny. Svoje prvé dotyky z umením absolvoval v divadle, kde ako 7ročný hral v Petrovi Panovi. Neskôr divadlo v Kalifornii skutočne vyštudoval. Po Mladých a nepokojných sa dostal do Knight Ridera a ako sám hovorí: “Bolo to preto, lebo seriál bol o zachraňovaní životov a nie o ich braní. Toto bol ten skutočný rozdiel. Bola to pecka, robiť ten seriál, a dali sme si pozor, aby nikto nezomrel, presne tak, ako sa v Baywatchi nikto neutopil. “ Pravdou je, že Knight Rider vyniesol Davidovi ocenenie People`s Choice Award ako Najpopulárnejší herec. Seriál je tak dobrý, že sa hrá doteraz.

Potom prišiel Baywatch a David prepísal históriu. Seriál mal skončiť po prvej sérií, ale David videl potenciál, zainvestoval vlastné peniaze a stal sa výkonným producentom.  Baywatch pozeral v 90tych rokoch každý. Spomeňte si len na krásnu Pamelu Anderson či Carmen Electra alebo Eriku Eleniak v červených plavkách. A všetkých viedol Mitch Buchannon :-). Davidovi vyniesol Baywatch so všetkými opakovaniami a variáciami veľké peniaze a celosvetovú slávu. David bol vysmiaty a týmto mohol skončiť.

David je však stále činný. Zahral si v pár filmoch, tancoval s hviezdami (pri jeho sérii sa zdvihla sledovanosť o 36 %), sudcoval v Británia má talent. Neobmedzuje sa však len na hranie. Spolu s dcérami spustil reality show The Hasselhoffs. Založil tiež sociálnu sieť na spôsob MySpace s názvom HoffSpace. Od 80tych rokoch to skúša aj ako hudobník. S albumom Looking for freedom získal trojnásobnú platinu.

V súkromí však David vyzerá inak. Sú známe jeho problémy s alkoholom a drogami. Keď sa opije, stráca nad sebou kontrolu a správa sa ako blázon. Keď ho v 2007 sa sám natočil opitý, bľabotajúci a váľajúci sa po podlahe. Dokonca vydal vyhlásenie, že bojuje so závislosťou. David s alkoholom a drogami bojuje už mnoho rokov. Viackrát bol hospitalizovaný a závislosť stála aj za jeho rozvodom s Pamelou Bach.

Pamela zažila s Davidom šok v 2002, keď jej opitý David zavolal a povedal: “Som opitý a myslím, že umieram.”  Tento telefonát prišiel z Betty Ford Centre v Palm Springs, kde bol David na odvykačke. Ako Pamela hovorí: “Po rokoch pitia si konečne priznal, že má problém a súhlasil, že pôjde na odvykačku. Bola to obrovská úľava. A naraz takýto telefonát.” David z odvykačky ušiel a Pamela ho mohla hľadať po celých Palm Springs.

Celý ich rozvod bol nechutný. Keď sa začal ich vzťah rozpadať, začali sa množiť tvrdenia a protitvrdenia a drogovej závislosti, alkoholizme a domácom násilí. Pamelu obviňovali, že je zlatokopka a chce sa dostať k Davidovým miliónom.  Pamela si však s Davidom prežila svoje. Už jeho otec bol alkoholik a David pokračoval v jeho šľapajach. Vďaka Pamele rodina držala pokope. David popíjal väčšinou sám a nikdy ste nevedeli, či to bude pohár vína po večeri a dosť, alebo bude v liehu tri dni. Ako Pamela tvrdí: “Milujem ho a vždy som milovala. Je to dobrý muž. Strašne sa snažil ostať triezvy. Ale bol alkoholik. Mal nemoc, presne tak akoby mal rakovinu.”

David nemá pokoj ani teraz. Posledne ho vystrašila dcéra, keď u nej objavil drogy. David vie, čím si prešiel a hoci je teraz čistý, ako bývalý alkoholik už nikdy nebude stopercentne vyliečený. Skutočne sa z alkoholu a drog David dostal až v 2009. Ako tvrdí: “Dnes som triezvy a pravdepodobne budem triezvy aj zajtra.” Je na zamyslenie, či mu alkohol a drogy priniesli šťastie. Rozpadli sa mu dve manželstvá, pričom s Pamelou vydržal viac než 16 rokov. Celý rozvod s Pamelou sa ťahal 8 mesiacov, pretriasal sa v médiách a obom ublížil. Teraz žije s dvomi dcérami, piatimi psami a inými domácimi zvieratami.  Držíme mu palce, aby do drog a alkoholu znovu nespadol. Bol totiž alkoholikom väčšinu svojho života.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.