Christina Aguilera: alkoholová diva

Christina Aguilera: alkoholová diva

Christina Maria Aguilera (*1980) je americká speváčka, pesničkárka, herečka a televízna osobnosť. Pôvodne, podobne ako jej kolegyňa Britney Spears či kolega Justin Timberlake vyšla zo “stajne” Mickeyho Mousa, kde nabrala prvé skúsenosti so šoubiznisom. Jej hlas ju predurčil k hviezdnej kariére a vyniesol jej 5 Cien Grammy, jednu Latin Grammy Award, má hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Predala viac než 75 miliónov nahrávok, čo z nej robí jedného z najpredávanejších hudobníkov všetkých čias. V 2009 ju Rolling Stone umiestnil na 58. mieste najlepších spevákov všetkých čias, pričom bola tam iba jedna z dvoch umelcov pod 30 rokov. Billboard ju označil za 20. najúspešnejšieho umelca rokov 2000 – 2010 a v 2013 ju Time zaradil do zoznamu 100 navplyvnejších osobností sveta.

Christina je rodáčkou z New Yorku no vyrastala v Pennsylvánii. Ak dieťa sa objavila v tv sériách Star Search a The Mickey Mouse Club. V 1998 nahrala ústrednú hudobnú tému pre Disneyho fimu Mulan a odtiaľ bol iba krôčik k označeniu Popová princezná. Christina dvakrát skórovala v Billboard 200 na prvej priečke – s albumami Christina Aguilera a s Back to Basics. Aj ostatné albumy však dosiahli skvelé umiestnenia. Okrem hudby sa Christina venuje aj filmu – účinkovala v diele Burlesque – a tiež koučovala v úspešnej televíznej súťaži The Voice, kde vydržala 6 sezón. Christina sa tiež venuje charitatívnym aktivitám a je Ambasádor Spojených národov pre World Food Programme.

Hoci Christinin život vyzerá ako zaručený recept na úspech, nie je až tak šťastný ako na prvý pohľad vyzerá. Jej matka bola hudobníčka a otec vojak. V detstve si zažila domáce násilie od otca, ktorý ohrozoval najmä jej matku. Ako Christina povedala novinárom, matka musela byť poslušná, inak dostala bitku. Christina dodáva: “Buď budete, nanešťastie, tak poškodený takýmto zážitkom, že váš život sa iba zhorší, alebo vás to naopak posilní a vy sa rozhodnete, že nikdy takouto cestou nepôjdete.” Z tejto frustrácie sa vyspievala v balade I`m OK. O nej povedala: “Nenapísala som tento song preto, aby som očiernila otca, ale preto, aby som sa z toho “vyliečila” a aby som dala ľuďom nádej a niečo, s čím sa môžu stotožniť. Aby vedeli, že sa cez to môžu dostať a že to bude ok.” V 2012 sa po rokoch odcudzenia pokúsila opäť s otcom uzmieriť.

Medzinárodná sláva prišla v 1999 so singlom Genie in a Bottle. Song vyletel na prvú priečku Billboard Hot 100 a hviezdil v 20 ďalších krajinách. Predal sa ho viac než 7 miliónov kópii, čo z neho urobilo jeden z napredávanejších singlov na svete. Prišiel jej prvý album a Christina bola oficiálne slávnou. Často ju porovnávali s Britney Spears, no odborníci sa zhodujú, že v porovnaní hlasov jednoznačne vyhráva Christinin soprán. Dokonca ju zvečnili aj drogoví díleri, ktorí po Christine pomenovali práškový kokaín. Britney bol zasa kódový názov pre crack. Zatiaľ čo Britney frčala na rôznych látkach, u Christiny prišiel tento názov trocha neoprávnene – hoci ktovie, čo všetko Christina vyskúšala. Jej skutočný problém však bol alkohol, ktorý sa objavil po rozvode s Jordanom Bratmanom, ktorému porodila syna. Prišli súdne naťahovačky o syna a nakoniec sa právnici v 2011 dohodli a rozvod bol právoplatný. Christina vhupla do romantického vzťahu s Matthewom Rutlerom a začala padať po špirále nadol. Veľmi pribrala a začala piť prvú ligu. Na verejnosti sa objavili fotky opitej Christiny s rozmazaným rúžom po tvári. Ako sa vyjadril jej priateľ: “Christina je mimo kontroly a jej priatelia sú už z obáv chorí.” Tiež sa hovorilo: “Christina niektoré dni prežíva tak, že ani nevylezie z postele. Jej jedlo jej nosia do postele a v nej aj pije alkohol.”

Alkoholizmus začal zasahovať aj do jej profesionálnej kariéry. Jej šatňa v The Voice bola “plná prázdnych fliaš od vína” a Christina začala byť veľmi konfrontačná k ostatným ľuďom z šou. Ako povedal jeden z účastníkov šou: “Začne revať z plných pľúc o osvetlení, réžii, jedle, dokonca o služobnej v jej šatni… Každý ju nenávidí!” Jej okolie bolo zhrozené. Jej známy povedal: “Christina miluje alkohol a má problém vedieť, kedy má dosť. Matt (vtedajší priateľ) jej povedal, že by mala s alkoholom spomaliť, najmä keď sú na večeri, no ona sa zbláznila. Povedala mu, že si bude robiť, čo chce ona.” Z nezdravého životného štýlu začala aj priberať: “Je zrejmé, že Christina veľa pribrala – žije na šampanskom a cestovinách. No stále si myslí, že je zdravá a a že nepotrebuje nič.” Ako sa vyjadrili odborníci v biznise: “Ohrozuje svoje zdravie, kariéru a vzťah. Matt pre ňu môže urobiť iba niečo a ona stratí veľkú časť fanúšikov, ak sa nedá dokopy.” Korunu tomu dala, keď sa ocitla v posteli iného muža. Keď jej to matka pripomenula, poslala ju do … a bratovu priateľku nazvala kurvou. V 2015 sa na vianočnej oslave tak opila, že spadla na vianočný stromček. Christina sa stala plnohodnotnou alkoholičkou.

Vyzerá, že Christina má veľmi dobrý tím okolo seba. Okrem alkoholových excesov v 2012, keď to vyvrcholilo zásahom polície, ktorá ju zobrala, pretože “nebola schopná sa o seba postarať”, sú média ohľadne jej súkromného života skúpe. Posledne vydala nový album Liberation, nafotila sa naň bez mejkapu a opäť vyzerá super. Okrem klasického jo-jo efektu, keď je raz pribratá, inokedy skvele schudne, Christina prestala riešiť svet okolo seba. Do Voice sa už vrátiť nechce, vraj ju to veľmi obmedzovalo. Žije si svoj život a nerieši iné. Má dve deti, má vzťah a snaží sa normálne fungovať. Ako povedala: “Byť príliš chudou. Byť väčšou. Kritizovali ma za obidva stavy. Je to iba hluk, automaticky ho blokujem. Syn je zdravý a šťastný a to je všetko, o čo sa starám.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.