Brad Pitt: alkohol a rozpadnuté manželstvo

Brad Pitt: alkohol a rozpadnuté manželstvo

William Bradley Pitt (*1963) je americký herec a príležitostný producent, ktorého bližšie predstavovať je úplný nezmysel. Od Legendy o vášni je Brad jednoznačne sexsymbol našej generácie. Za svoje herectvo získal mnoho ocenení a nominácií. Jeho začiatky v Thelma a Louisa mu priniesli prvé veľkorozpočtové angažmány v klasikách ako Interview s upírom, Klub bitkárov či Legenda o vášni. Zahral si v kriminálnom thrilleri Sedem, Pán a Pani Smithovci, Trója a mnohých ďalších superúspešných hollywoodskych filmoch. Je jedným z najvplyvnejších ľudí vo filmovom biznise a dlhodobo je považovaný za jedného z najatraktívnejších mužov súčasnosti. Bol ženatý s Jennifer Aniston, krásnou Rachel z priateľov, či s Angelinou Jolie, s ktorou má 6 detí.

Brad Pitt síce na obrazovke či filmovom plátne vyzerá k “zulíbáni”, no v súkromí je to veľmi problematická osoba. Sám priznáva, že sa z neho stal profesionálny ožran, ktorý dokáže spiť Rusa pod stôl s jeho vlastnou vodkou. Sám hovorí, že “odkedy som skončil strednú školu, nepamätám si deň, kedy som nebol opitý či nedal si jointa.” Práve alkohol sa stal vážnym problémom ich manželstva. Hoci bol v minulosti riadny hulič, s trávou prestal. No alkohol, to bolo niečo iné. Jeho spotreba sa stala aj v Hollywoode legendárnou. Ako povedal jeho herecký kolega Samm Levine, Brad je “dobrý kámoš na pitie. Medzi Bradom a Quentinom by som zomrel na otravou alkoholom deň-dva potom, čom by som chcel s nimi držať krok”. Francúzsky herec Richard Bohringer zasa na margo Angeliny a Brada povedal: “Tieto americké hviezdy sú zvedavé. Brad Pitt žije na whisky, ona je zábavná dievčina. Sú vtipná dvojica.”

Brad má, či mal všetko. Krásu, peniaze, úspech, nádherné ženy. Preto, keď Angelina Jolie požiadala v 2016 o rozvod, bol to šok z čistého neba. Nik nechápal, ako je to možné a mnoho ľudí obviňovalo práve Angelinu, ktorá má za sebou tiež pestrú drogovú minulosť a riadne úlety. Problém s ich manželstvom bol však niekde inde.

Brad priznal: “Príliš veľa som chlastal. Stal sa z toho problém.” Pritom sám vedel, že rodina znamená stopku bláznivej minulosti: “Prestal som so všetkým okrem alkoholu, keď som začal budovať rodinu. Ale tento posledný rok – viete, nezvládal som to.” Posledné obdobie ich spoločného manželstva Angelina podozrivo chudla a strácala sa z nej iskra. Je veľmi pravdepodobné, že príčinou bol aj do veľkej miery Brad. Dokonca, keď si Brad chcel vymôcť lepší prístup k ich šiestim deťom, Angelina požadovala testy na alkohol a drogy štyrikrát do mesiaca.

Vyzerá to tak, že Brad si uvedomil, čo stratil. Nastúpil na liečbu. Snaží sa polepiť vo vzťahu, čo sa dá. No aj keď vyjadrenia v médiách sú veľmi múdre a zmierlivé, plné viet o počúvaní, o úplnej pozornosti rodine a o “láske bez pocitu vlastnenia”, vyzerá to, že Brad bude musieť ešte dlho bojovať o svoje šťastie, ktoré tak neuvážene stratil vďaka svojmu alkoholizmu. Predsa len, Brad už nie je mladík, má 53 rokov a jeho búrlivý štýl života sa začína pomaly odrážať aj na jeho tvári. Snáď sa mu podarí uviesť svoj život opäť do normálu. Je však veľmi nepravdepodobné, že sa niekedy vrátia staré časy Brangeliny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.