Adam Levine z Maroon 5: nebudem zasraný psychotický feťák

Adam Levine z Maroon 5: nebudem zasraný psychotický feťák

Adam Levine (*1979) je americký spevák, pesničkár a príležitostný herec. Je lídrom kapely Maroon 5. Narodil sa v Los Angeles a s muzikou začal v roku 1994 v kapele Kara`s Flowers, ktorú spoluzakladal. Po prvom albume sa však rozpadli a neprišla ani žiadna sláva. V 2001 sa pretranformovali na Maroon 5. Kapelu tvoria klávesák a gitarista Jesse Carmichael, basák Mickey Madden, gitarista James Valentine, bubeník Matt Flynn, klávesák JP Morton, multiinštrumentalista Sam Farrar a spevák Adam Levine. S touto kapelou to už vyšlo. Debutový album Songs About Jane sa chytil a singel Harder to Breathe sa umiestnil na 6. priečke hitparády Billboard 200. Album získal v 2004 platinu a kapela Grammy Award za Najlepšieho nového umelca. Druhý album It Won`t Be Soon Before Long už získal prvé miesto v US Billboard 200 a hlavný song Makes Me Wonder zahviezdil tiež na prvej priečke Billboard Hot 100. Odvtedy má kapela šnúru, každý album je špička. Z kapely sem tam nejaký člen odíde, nejaký sa vráti, ale albumy produkujú stále parádne. Maroon 5 zatiaľ predal viac než 109 miliónov singlov a 27 miliónov albumov, čo z nich robí jednu z najlepšie predávaných kapiel v histórii. Na konte majú tri Ceny Grammy, tri American Music Awards, štyri Billboard Music Awards, MTV Video Music Award a World Music Award.

 


Adam však nefušuje iba do muziky. Je stálou tvárou talentovej šou The Voice, kde trikrát vyhral s členom svojho tímu. Tiež sa objavuje v American Horror Story: Asylum. Zahral si vo viacerých filmoch, rozbehol svoju značku vôní, pomáhal vytvoriť vlastnú módnu kolekciu. Má vlastnú nahrávaciu spoločnosť a tiež produkčnú spoločnosť. Odhaduje sa, že vďaka svojím podnikateľským aktivitám Levine zarába viac než 35 miliónov dolárov ročne. Jeho detstvo však nenasvedčovalo tomu, že sa s Adama stane tak úspešný muž. Jeho rodičia sa rozviedli, keď mal 7 rokov. Starostlivosť o neho si delili. Dokonca kvôli rozvodu absolvoval terapiu, no označuje to za stratu času. Ako povedal: “Vyplakal som si oči a kopal som a reval a pýtal sa – Prečo? – a všetky tie veci, ktoré robíte, keď sa o tom dozviete. No už o pár dní neskôr som bol ok, ale stále som musel chodiť na terapiu.” Napriek tomuto však najmä svojej matke vďačí za o, že mu ukázala cestu k hudbe. Matka milovala Simona a Garfunkela, Fleetwood Mac a The Beatles. Toto formovalo mladého Adama. Na strednej škole spoznal svojich budúcich parťákov z kapely a ako hovoril: “Bol som trocha rebel, nechcel som robiť veci, ktoré ma učili… hudba pohlcovala všetky moje myšlienky.”

Venujme sa však vzťahu Adam Levine a drogy. Adam nebol žiadny svätec. V mladosti vyskúšal halucinogénne huby a ako tvrdí, vďaka nim “pochopil určité veci” o sebe a tiež mu pomohli vyriešiť zopár vecí z detstva. Adam povedal: “Pevne verím, že zážitok, ktorý som mal na hubách, mi pomohol pochopiť určité veci o mne a pravdepodobne by som tento zážitok nikdy inak nemal. Čo som si z tohto zážitku zobral, bolo pre mňa hodnotné a prínosné. Skutočne ma to donútilo pozrieť sa na seba.” Dodáva však: “Je to zrejmé, že ak však drogu ako toto zneužívate, nikdy sa nevrátite späť, ale skončíte ako zasraný psychotický maniak.”

Je bláznivé myslieť si, že Adam drogy ospevuje. Práve naopak. Adam už po prvých pokusoch na drogy definitívne zanevrel. Prežil veľmi nepríjemný zážitok s liekmi na predpis, keď si spolu s gitaristom pomýlili sedatíva so stimulatnmi. Chceli sa naštartovať, ale droga im jednoducho dala K.O. Ako hovorí: “Mali sme krátku skúsenosť s liekom, myslím, že to bol Ambien. James Valentine a ja sme v skutočnosti nevedeli, čo to je… Bolo to prvý a posledný krát, čo sme zobrali túto drogu. Boli sme u Dennyho (na večeri) v nejakej tmavšej časti mesta, zobrali sme drogu a objednali si jedlo… a zobudili sme sa na stole, čo muselo byť tak hodinu neskôr.. Moja reakcia bola – Ó, nie – a James mal hlavu dole, tak som povedal – Chlape, musíme odtiaľto vypadnúť. Nič sme nejedli, len sme ako ovce zaplatili účet a odišli sme von a každý na nás pozeral, že čo je týmto chalanom? A odvtedy som už nikdy nezobral drogu.”

Adam Levine nepotrebuje drogy, aby žil zázračný život. Je mladý a superúspešný. Randil s modelkami, s Behati Prinsloo má dve dcéry. Praktikuje vo veľkom jógu a ako tvrdí: “Jóga ťa drasticky zlepší v každom mysliteľnom ohľade.” Jeho brat je gay a Adam plne podporuje aj túto komunitu. Veru, Adam si dnes užíva pokojný život plný úspechov. Je vyrovnaný, pokojný, má svoje názory. A to všetko bez drog. Pretože faktom je, že úspešný ľudia sú úspešní nie vďaka, ale napriek drogám. Drogy sú ako balvan, ktorý musia mnohí so sebou vláčiť a ktorý ich často stiahne na dno. To však našťastie vôbec nie je Adamov prípad.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.