Katy Perry: alkohol a myšlienky na samovraždu

Katy Perry: alkohol a myšlienky na samovraždu

Katheryn Elizabeth Hudson (*1984) známa pod pseudonymom Katy Perry je americká speváčka a pesničkárka. Ako dieťa spievala v cirkevnom zbore a neskôr ako teenager začínala svoju kariéru v gospelovej muzike. Z tejto doby je aj jej debutový album Katy Hudson, ktorý však nebol komerčne úspešný. Tak sa teda pustila do svetskejšej muziky, presťahovala sa do Los Angeles a začala pracovať s viacerými producentmi. Úspech postsupne prišiel. V 2008 nahrala svoj druhý album, ktorý obsahoval také hity ako I Kissed a Girl či Hot n Cold a svetová hviezda sa zrodila. Tretí album Teenage Dream v štýle disco sa dostal na vrchol US Billboard 200. Tento album bol prvým od ženskej umelkyne, ktorý mal 5 number-one hitov v USA. Skôr tento level dosiahol iba Michael Jackson s Bad. Prakticky všetko, čo Katy Perry vydala – okrem toho prvého albumu – sa dostalo na špičku rebríčkov. Katy právom získala mnoho ocenení. Má na konte 4 Guinessove rekordy, 5 American Music Awards a Brit Award a tiež Juno Award. Podľa Forbes patrila medzi najlepšie zarábajúce ženy v hudbe v rokoch 2011 – 2017. Jej majetok sa v 2016 odhadoval na 125 miliónov dolárov. Je jedným z napredávanejších hudobníkov všetkých čias. Predala viac než 40 miliónov albumov a 100 miliónov nahrávok počas svojej kariéry. Zabrúsila si aj do filmu a tiež medzi porotcov American Idol v roku 2018.

Katy Perry sa narodila v Santa Barbare v Kalifornii do silne náboženskej rodiny. Jej otec aj matka boli pastormi. Preto aj jej začiatky boli v cirkevnom zbore. Má dvoch súrodencov. Jej rodina nikdy nebola bohatá. Doteraz Katy hovorí: “Modlím sa celý čas – aby som sa dokázala kontrolovať a aby som bola skromná.” Od 9 rokov sa venuje spevu, dokonca si písala vlastné piesne.

Všetko vyzeralo, že Katy je šťastná, bohom vyvolená žena, ktorá je krásna a má neuveriteľný úspech. V 2009 stretla po neúspešnom vzťahu s Travisom McCoyom ďalšieho hollywoodskeho krásavca Russella Branda. Preskočila iskra a dvojica sa zosobášila. No manželstvo vydržalo iba 14 mesiacov. Russell podal žiadosť o rozvod, oficiálne preto, že Katy sa nechcela usadiť a mať deti. Pravdou však je, že táto vypečená dvojica bola známa svojím party životným stýlom, kde alkohol tiekol potokom. Samotný Brand mal za sebou závislosť na alkohole a drogách. Russell to vyskúšal všetko – od trávy cez kokaín, LSD až po heroín. To bola droga jeho vášne. Keď sa však drog zbavil, chcel začať nový život a Katy bola práve na vrchole alkoholizmu.

To, že Katy má problémy, bolo zrejmé aj z jej verejného vystupovania. Zrazu si nakratúčko dala ostrihať svoje krásne dlhé vlasy, správala sa divne a ľudia začali tušiť, že niečo nie je v poriadku. Katy totiž bojovala s alkoholizmom. Nebolo to jednoduché. Alkohol ju priviedol až k samovražedným myšlienkam. Sama sa za ne hanbila, pretože verejný image Katy Perry bol obraz silnej ženy. Ako hovorí: “Pretože, samozrejme, Katy Perry je tak silná, cítila som sa zahanbená, že som mala také myšlienky, že som sa cítila na dne a v depresii.” Katy s alkoholom bojovala celých 5 rokov, pričom ju silne podporovala rodina. No stále je veľký rozdiel medzi tým, koho Katy zobrazuje pre verejnosť a kým v skutočnosti je. Hovorí: “Som skutočne silná ako Katy Perry no niekedy nie tak silná ako Katheryn Hudson.” Tento vnútorný rozpor viedol ku krátkemu strihu – hoci tvrdila, že to urobila preto, lebo jej farba zničila vlasy – no ako povedala: “Tak veľmi som chcela byť Kathryn Hudson, že už som viac nechcela vyzerať ako Katy Perry… Chcela som skutočne byť autentická ja, 100 percent.”

Ako Katy hovorí: “Mala som svoje vlastné závislosti, s ktorými bojujem, či je to láska alebo drogy alebo také veci a je to ako na hojdačke – raz hore a raz dole – Dokonca aj pozornosť spôsobuje závislosť, viete? Dostávate vo svetle reflektorov toľko pozornosti, že sa to stane závislosťou.” Je veľmi ťažké vyrovnať sa s tým, čo po človeku život požaduje. Preto Katy Perry 5 rokov chodila pravidelne na terapiu.

Vyzerá, že práve rozvod s Russellom Brandom Katy pomohol. Začala brutálnu trojmesačnú očistu, ktorá znamenala absolútne žiadny alkohol. Ako povedala: “Viete, robila som veľa rôznych vecí. Obklopila som sa dobrými priateľmi a prečisťovala som sa na mieste, kde nebol žiadny alkohol – celé tri mesiace a bolo to hrozné – brala som vitamíny a doplnky výživy, prechádzala sa, meditovala, modlila sa… Sú dve cesty, ktorými môžete ísť. Buď to bude cesta podpory alebo deštrukcie. Išla som touto deštruktívnou cestou predtým a nefungovala.”

Pre Katy je dnes alkohol už minulosťou. Vyspievala sa z neho v piesni By the Grace of God. Ako hovorí, jej dni plné party sú už minulosťou. Katy tvrdí: “Dokonca už ani nepijem cocktaily.” Tiež žiadne drogy. Katy na margo tohto povedala: “Stáva sa zo mňa väčší čudák než skutočne som.” V Hollywoode, kde sú drogy na programe dňa, je to skutočné čudáctvo. No je to tá jediná správna cesta. Skvele, Katy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.